Czy młodzież jest ważna dla decydentów? Kongres #czasnamłodych

Share

Jako radni Młodzieżowej Rady Miasta Poznania zadajemy sobie to pytanie dość często. W naszym mieście władze bardzo aktywnie działają na rzecz polityki senioralnej, na rzecz młodzieżowej – już niekoniecznie. Postanowiliśmy więc wziąć sprawy w swoje ręce i wspólnie z innymi młodzieżowymi radami zastanowić się, dlaczego potencjał młodych ludzi nie jest właściwie wykorzystywany.

W każdym mieście sytuacja wygląda inaczej, lecz mało kto wprowadził dokument polityki młodzieżowej. A więc jak wytworzyć w młodych postawy obywatelskie? Czy młodzieżowe rady wychowują nas na społeczników? A może tak naprawdę decydenci nas słuchają, tylko to my nic nie mówimy? Na te pytania odpowiedź znajdziemy podczas I Ogólnopolskiego Kongresu Młodzieżowych Rad w Poznaniu pod hasłem #czasnamłodych. Wtedy to 6 i 7 października Poznań stanie się stolicą młodzieży. Poza dyskusjami, nasi uczestnicy wezmą również udział w wykładach, czy warsztatach z Prezydentem Miasta Jackiem Jaśkowiakiem. Czy uda nam się zwrócić na siebie trwałą uwagę, czy tylko przykujemy wzrok decydentów na 5 minut – to się okaże.

Nad kongresem nasi radni pracują już od początku wakacji. Bardzo zależy nam na tym, aby przyniósł on realne korzyści dla uczestników. Jedną z najważniejszych rzeczy będzie wymiana doświadczeń – dzięki temu możemy korzystać z cennych wskazówek innych radnych i ulepszać swoje działania. Wspólnie zastanowimy się również, jak zaktywizować naszych znajomych i zachęcić do udzielania się w życiu codziennym swojego miasta, czy głosowaniu w wyborach. Nie są to przecież trudne rzeczy, a to dzięki takiej partycypacji możemy wspólnie tworzyć taką przestrzeń, w której chcemy żyć.

Początek października zbliża się wielkimi krokami, dlatego zapraszamy Was do wzięcia udziału w naszym wydarzeniu! Wstęp na wszystkie dyskusje jest wolny – z chęcią poznamy Wasze opinie. Może coś Was denerwuje w mieście? Tramwaj się spóźnia? Brakuje zieleni w centrum? Wszystko to może się zmienić, lecz trzeba zacząć od powiedzenia głośno, czego oczekujecie od władzy.

Organizatorzy
Młodzieżowa Rada Miasta Poznania
Instytut Rozwoju Aktywności

Przeczytaj także o Xu – pierwszej interdyscyplinarnej konferencji samorządów uczniowskich w Polsce

[ad name=”rect – tipmedia”]

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *