Internauci wybiorą projekt do finału Konkursu Naukowego E(x)plory. Trwa plebiscyt #biletnafinał

Share

Zakończyło się pięć regionalnych etapów Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzi naukowcy z całej Polski walczyli o miejsca w Krajowym Finale Konkursu, który odbędzie się podczas Gdynia E(x)plory Week. Spośród 163 projektów prezentowanych w Podzamczu, Łodzi, Wrocławiu, Bydgoszczy i Olsztynie wybrano 34 projekty finałowe. Ale to jeszcze nie koniec. W internetowym plebiscycie #biletnafinał, można zagłosować na jeden wybrany projekt, który dołączy do grona finalistów. Głosowanie trwa do 6 listopada. Plebiscyt wspiera Mecenas Programu E(x)plory Grupa LOTOS S.A.

 Cyfrowo-biologiczny detektor komórek nowotworowych, innowacyjny moduł do wykrywania tsunami, inteligentny system przewietrzania – nad takimi rozwiązaniami pracują naukowcy w Polsce. A mają zaledwie kilkanaście lat. Konkurs Naukowy E(x)plory jest największą w Polsce inicjatywą skierowaną do młodzieży w wieku 13-20 lat, która wyszukuje i wspiera młode talenty naukowe. Do tegorocznych regionalnych etapów Konkursu zakwalifikowały się 163 projekty. 34 otrzymały akredytację do finału, który odbędzie się w dniach 25-27 listopada. Będzie częścią święta nauki i edukacji Gdynia E(x)plory Week 2020. W Finale Konkursu uczestnicy będą walczyć o nagrody główne – stypendia na rozwój projektów ufundowane przez Grupę LOTOS.

„Cieszymy się, że możemy być mecenasem projektów, które stymulują rozwój i wprowadzają innowacyjne, często przełomowe rozwiązania. Od wielu lat współpracujemy ze światem nauki i przynosi to świetne efekty. To zaszczyt uczestniczyć w rozwoju zdolnych Polaków. Wiemy też, że prawdziwe diamenty trzeba oszlifować. Wspieramy tych, dla których nauka nie jest tylko nudnym obowiązkiem, ale jest pasją i inspiracją. Dlatego chcemy być częścią Festiwalu E(x)plory” – mówi Paweł Jan Majewski Prezes Zarządu Grupa LOTOS.

Plebiscyt #biletnafinał to koło ratunkowe dla projektów, które nie zakwalifikowały się do finału podczas regionalnych etapów Konkursu. Wszystkie projekty, na które można głosować znajdują się na stronie www.biletnafinal.explory.pl . Głosowanie trwa do 6 listopada 2020.

Program E(x)plory od 2012 roku wspiera zdolnych, młodych naukowców w realizacji innowacyjnych projektów naukowych. W tym roku z powodu pandemii, E(x)plory przeniosły się do internetu, wszystkie wydarzenia, w tym rozgrywki regionalne oraz finał Konkursu Naukowego E(x)plory odbędą się w wersji online. Laureaci tegorocznej edycji Konkursu Naukowego E(x)plory będą ogłoszeni ostatniego dnia Gdynia E(x)plory Week, tj. 27 listopada 2020. Prezentacje projektów naukowych podczas finału będą dostępne dla zarejestrowanych osób. Udział w Gdynia E(x)plory Week 2020 jest bezpłatny. Program oraz rejestracja dostępne są na stronie: www.explory.pl/2020

Więcej o Programie E(x)plory: http://bit.ly/explory.pl

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *