zwzt: Ready STUDY go!

Share

Nauka w dzisiejszych czasach jest rzeczą obowiązkową, jednak nie zawsze jest ona łatwa i przyjemna. Jak to zmienić? Co zrobić, by z przyjemnością podchodzić do nauki? Oto pytania, na które postanowili odpowiedzieć uczniowie z VIII Liceum Ogólnokształcącego w Poznaniu.

„Postanowiliśmy zgłębić swoją wiedzę na temat samych technik nauki, aby móc jeszcze efektywniej wykorzystywać swój mózg (co zresztą jest nawiązaniem do naszego logo)”.

W ten sposób zaczął się projekt: „ready STUDY go!”. Ma on na celu przeprowadzenie warsztatów, dotyczących sposobów efektywnej nauki dla uczniów szkół podstawowych. Samo wymyślenie nazwy było dla naschyba największym problemem. Gdy już mieliśmy to za sobą, po kolei wykonywaliśmy swoje zadania, aby w końcu uczyć młodszych od siebie dzięki zabawnym warsztatom.”

„Na końcu zajęć często słyszeliśmy pytania o następną część lekcji, było to więc dla nas wielkim bólem powiedzieć im, że nasze warsztaty są jednorazowe. Zachęcaliśmy ich jednak do samodzielnego zwiększania swojej wiedzy o samych technikach szybkiego uczenia się.”Warsztaty są bezpłatne, a dzięki wsparciu sponsorów i partnerów uczniowie dostają upominki, aby ich wspomnienia przetrwały na dłużej.

W projekt włożyliśmy całe nasze serca i dużo wysiłku, co przyniosło rezultaty, które nas cieszą i motywują do dalszych działań.”

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *