„Nie Zmarnuj Swojego Życia”, czyli Maciej Musiał, Jerzy Dudek i Sonny Sandoval z P.O.D. w akcji Rymcerzy

Share

Do tej pory, Rymcerze poruszyli serca 260 000 młodych ludzi na ponad 400 spotkaniach w Polsce i na świecie. Podsumowaniem ich pracy jest wydany w listopadzie album z udziałem Soony’ego Sandoval’a. wokalisty P.O.D, a do ambasadorów akcji zaliczają się Maciej Musiał, Jerzy Dudek i inne znane postaci.

Album Rymcerzy

W listopadzie ukazał się album Rymcerzy, który jest muzycznym podsumowaniem ich dotychczasowej działalności profilaktycznej. Gościnnie pojawiają się na nim jedni z najpopularniejszych raperów w Polsce: Tau oraz Zeus. Swojego głosu udzielili m.in.: finalista The Voice of Poland Mateusz Krautwurst, TaLLib (artysta Sony Music) oraz Sonny Sandoval – wokalista amerykańskiego zespołu rockowego P.O.D. (ponad 12 mln sprzedanych albumów na całym świecie).

Autorzy hitów „Alive” i „Youth of the nation” pojawili się gościnnie w utworze „Więcej miłości”.

„Więcej miłości”

Utwór opowiada dwie historie, które wstrząsnęły życiem raperów.
Pewnego dnia obudziła mnie wiadomość, że mój kumpel popełnił samobójstwo. Może dziś byłby z nami, gdybym okazał mu więcej zrozumienia – zastanawia się raper Bęsiu.

Tekst refrenu śpiewanego przez Sonnego Sandovala z P.O.D. nawiązuje do opisanych przez rapera wydarzeń. – Kiedy tylko otrzymałem zwrotki przetłumaczone na język angielski, już wiedziałem, że refren musi mieć mocne przesłanie – wspomina Sonny.

W niesamowity sposób okazało się, że przygotowany przez wytwórnię Antidotum Records scenariusz także odzwierciedla prawdziwą historię. Gdy producenci teledysku rozpoczęli poszukiwania odtwórcy głównej roli, zgłosił się do nich m.in. Mike Jaworski.

– Wtedy Jawor nie znał jeszcze scenariusza. Gdy opowiedziałem mu pomysł na teledysk zaniemówił. Okazało się, że przeżył dokładnie to co nasz wymyślony  bohater dodaje DjYonas. Odtwórca głównej roli jest byłym satanistą i byłym wokalistą metalowej kapeli, który niedawno nawrócił się pod wpływem muzyki zespołu „2tm2,3”. Po zmianie życia, napisał list do Darka Malejonka z podziękowaniem za pomoc w odkryciu sensu życia i Boga

Spotkania z młodzieżą

Kluczowym elementem działań są jednak spotkania z młodzieżą. W ich trakcie Rymcerze opowiadają historie życia, które są przestrogą lub… zachętą. Rapują i zachęcają do interakcji.

– Wystarczy tylko pasja, siła woli i ciężka praca – stwierdza Maciej Musiał w zamieszczonym video, promującym akcję.

Obok Macieja Musiała do akcji, promowanej przez płytę, włączył się między innymi Jerzy Dudek, który przekonuje, że macie szansę zmienić swoje życie:

Na liście pozostałych ambasadorów projektu znajdziemy aktora Marcina Kwaśnego.

Raperzy Bęsiu i Dj Yonas (Rymcerze) docierają z projektem do młodzieży w szkołach w całej Polsce i za granicą promując dobre postawy, wartości, właściwe wybory. Zachęcają do rozwijania siebie, przestrzegają przed używkami i marnowaniem życia. W poniższym materiale filmowym z Pytania na Śniadanie można nie tylko poznać ich bliżej, ale również zobaczyć, jak wyglądają zajęcia z nimi i co o nich myślą uczniowie warszawskiego liceum.

Organizatorem projektu „Nie Zmarnuj Swojego Życia” jest  Fundacja „Edukacja z Wartościami”, w miesiącach listopad-grudzień projekt jest współfinansowany z Funduszu Sprawiedliwości, którego dysponentem jest Minister Sprawiedliwości.  Inicjatywę objął patronatem również Rzecznik Praw Dziecka.

Materiały dostarczone przez Mateusza Wierciocha, opracowane przez redakcję GM

[ad name=”rect – tipmedia”]

Przeczytaj także: Narkotyki w szkole: wytresowane psy obwąchują uczniów

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *