Wolontariat zagraniczny

Share

Pewnie nieraz zastanawiałeś się nad wyjazdem za granicę. Spoglądałeś na mapę, oglądałeś zdjęcia z Internecie. Marzyłeś, żeby wyruszyć w nieznane i zrobić coś szalonego. Łukasz również pragnął poznać nieznane, wyjechać gdzieś daleko, zasmakować czegoś innego. W jego wypadku trafiło na wolontariat zagraniczny z AIESEC, podczas którego wyjechał na Ukrainę. Poznaj jego historię.

Łukasz wyjechał na wolontariat do Kijowa w ubiegłym roku, w sierpniu. Czuł potrzebę ruszenia w końcu z miejsca i spróbowania czegoś nowego. Jedynym jego ograniczeniem było powiedzenie sobie w końcu TAK! Tylko dlaczego zdecydował się na Ukrainę? Kraj, który wydawać by się mogło, jest podobny do naszego, więc co tam odkrywać? Nie spodziewał się, że te 6 tygodni spędzone w Kijowie mogą tak odbiegać od jego ówczesnych wyobrażeń. Nie spodziewał się, że może spotkać na miejscu tak wspaniałych ludzi, z którymi powstanie jakaś więź. Ognisko na plaży i wspólne śpiewanie z innymi wolontariuszami w środku nocy, to jedno z jego wspomnień, o którym nigdy nie zapomni. Łukasz poznał Ukrainę od wewnątrz jako piękny kraj, w którym mieszkają inspirujące osoby, z którymi, mimo setek kilometrów, ma wciąż świetny kontakt. Pozbył się wielu stereotypów. Zobaczył jak wygląda tam prawdziwe życie, a także jak bardzo różni się rzeczywistość od tej kreowanej przez media. Wyjazd sprawił, że otworzył oczy na świat. Jest to doświadczenie, które bardzo ciężko opisać słowami. Trzeba to po prostu przeżyć aby zrozumieć – mówi Łukasz. Wolontariat jest to niewątpliwie jedna z najwspanialszych możliwości, jaką ma każdy z nas.

Doświadczenie, które dzięki temu możesz zyskać oraz niezapomniane historie są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy powiedzieć sobie proste “TAK”, jak zrobił to Łukasz i ruszyć z miejsca. Nie wiele potrzeba, aby przeżyć coś niezwykłego. Zapraszamy Cię na wydarzenie, które odbędzie się 25 kwietnia o godz. 18:00 w Cesky Film, na którym będziesz mógł poznać Łukasza i jego historię bliżej, a także wielu innych wolontariuszy, którzy byli m.in. w Brazylii czy Peru. To jedyna okazja, aby móc porozmawiać z osobami, które były na wolontariacie. Serdecznie zapraszamy! 🙂

Do zobaczenia!
AIESEC Szczecin

Zobacz niesamowite zdjęcia Karoliny Hanulak z LO w Pyrzycach

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *