Konkurs Naukowy E(x)plory – zostań młodym naukowcem!

Share

Tylko do 29 stycznia można zgłaszać projekty do Konkursu Naukowego E(x)plory. Młodzi pasjonaci nauki już po raz szósty zawalczą o stypendia naukowe i możliwość reprezentowania Polski na największych konkursach międzynarodowych dla młodych naukowców. Projekty badawcze mogą dotyczyć dowolnej dziedziny, a limit wiekowy uczestników to 13-20 lat.

„Konkurs Naukowy E(x)plory to wyjątkowa szansa dla młodych naukowców, wynalazców, konstruktorów i innowatorów” – mówi Joanna Gogolińska, dyrektor Fundacji Zaawansowanych Technologii, organizatora konkursu. „E(x)plory to święto pasjonatów nauki, dla których pokonywanie przeszkód i ograniczeń, rozwiązywanie problemów to codzienność. Chcemy wspierać ich rozwój.” – Dodaje Joanna Gogolińska.

Co możesz zyskać?

E(x)plory daje możliwość wygrania stypendiów naukowych w wysokości 10 000, 7 000 i 5 000 złotych, zdobycia akredytacji na wyjazdy na największe międzynarodowe konkursy dla młodych naukowców (w tym Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych), a także wielu nagród specjalnych: staży w prestiżowych placówkach badawczych w Polsce i za granicą, programów mentoringowych, nagród rzeczowych. To także doskonała okazja do skonfrontowania pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz biznesu.

Wojtek Różowski, 18-latek z Trzebini, zgłosił do konkursu projekt unikatowego modularnego systemu operacyjnego. Zdobył w Konkursie Naukowym E(x)plory I nagrodę oraz możliwość reprezentowania Polski w konkursie Intel ISEF w Stanach Zjednoczonych. „Byłem pierwszym Polakiem, który przedstawił tam pracę z zakresu informatyki. Przygotowany przeze mnie projekt zdobył aż dwie nagrody: czwarte miejsce wśród nagród głównych w kategorii Systems Software oraz nagrodę specjalną stowarzyszenia ACM, czyli Association of Computing Machinery – największej na świecie społeczności ludzi nauki, nauczycieli i profesjonalistów zajmujących się informatyką” – opowiada Wojtek.

Udział w Konkursie to nie tylko szansa na atrakcyjne nagrody, ale przede wszystkim szansa na rozwój i poszerzanie wiedzy dzięki kontaktom z autorytetami naukowymi. „Warto zgłosić się do E(x)plory, gdyż jest to prawdopodobnie jedyny konkurs w Polsce, w którym nie odpowiada się na pytania, które inni Tobie zadają, lecz na pytania które się samemu definiuje” – mówi Wojtek.

Konkurs Naukowy E(x)plory jest jedynym z wielu działań Fundacji Zaawansowanych Technologii, mających na celu wspieranie młodych, pomysłowych osób. „E(x)plory to także program Staży Badawczo-Rozwojowych, cykl Kongresów zorientowanych wokół tematu innowacji oraz inspirujące Festiwale Naukowe, które pokazują, że nauka jest wspaniałą przygodą!” – dodaje Joanna Gogolińska.

Wszelkie informacje dotyczące konkursu, nagród i procedury zgłoszeniowej znaleźć można na naszej stronie www.explory.pl w zakładce „Konkurs” lub uzyskać od Doroty Braziewicz, Koordynatora Konkursu Naukowego E(x)plory: d.braziewicz@fzt.org.pl, tel. 728 804 557

reklama-zak

Rzuć okiem na sylwetki uczestników poprzedniej edycji E(x)plory!

E(x)plory Szczecin - fotorelacja

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *