Listopad 2016 – Aktualności ze szkół z Poznania

Share

Wycieczki integracyjne pierwszych klas to już tylko wspomnienia, przeminęły też przesiąknięte szkolnym kapitalizmem kiermasze podręczników. Przez większość szkół przeszedł już huragan wyborów do samorządów – wyjątkowo spokojny i kulturalny, jak na huragan. W kilku szkołach odbyły się huczne jubileusze, trzydziestki, czterdziestki, a nawet siedemdziesiątki! Wy jednak nie poprzestaliście na tym i sięgnęliście po więcej – więcej Waszych pomysłów, zaangażowania, osiągnięć i zrealizowanych akcji.

Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych nr 6 im Lelewela wzięli udział w konkursie fotograficznym „Staromiejska Migawka”, zdobywając nagrodę główną – Marcin Kukielski, oraz wyróżnienie – Emilia Graczyk. W Sali Błękitnej Urzędu Miasta Poznania 21 listopada ma odbyć się podsumowanie, na którym będzie można obejrzeć prace uczestników konkursu.

Sara Sobańska i Wojciech Kaźmierczak z klasy 4 technikum żywienia i usług gastronomicznych w ZSPS w Poznaniu przeszli do półfinału Mistrzostw Młodych Kucharzy 2016 – Makro, przygotowując pierwszą potrawę konkursową o tematyce: ryby słodkowodne. W półfinale otrzymali Black Box, w którym znaleźli: polędwicę z dzika, śliwki, migdały, jarmuż, marchewki i ser kozi. Od tego momentu mieli 1 godzinę i 20 minut na przygotowanie dania głównego i deseru, przy wykorzystaniu wszystkich produktów ze skrzynki oraz dowolnie dobranych surowców. Ich danie ponownie spotkało się z uznaniem jury, dzięki czemu przeszli do finału.

11 listopada 2016 roku członkowie Szkolnej Sekcji SGRH 3 Bastion Grolman z XXV LO w Poznaniu wzięli udział w uroczystych obchodach Święta Niepodległości na poznańskim Placu Wolności. Antoni, Błażej, Dawid, Łukasz, Mateusz i Szymon uczestniczyli w publicznym pokazie rekonstrukcyjnym, transmitowanym przez lokalne i ogólnopolskie telewizje.

Uczniowie klasy 3b z XII LO w Poznaniu – Sebastian Kosut, Eryk Walkowiak, Kuba Serafin oraz Dariusz Dadej  – zorganizowali w swojej szkole turniej piłki siatkowej, z udziałem uczniów i nauczycieli. Od 7 października w każdy poniedziałek i wtorek o godzinie 15 odbywają się mecze turniejowe, które mogą oglądać również kibice. Finał zaplanowany jest na 25 listopada.

21 września na stadionie lekkoatletycznym przy ulicy Warmińskiej odbyły się Indywidualne Mistrzostwa Miasta Poznania w Lekkiej Atletyce Szkół Ponadgimnazjalnych. Zawody wyłoniły najlepszych zawodników i zawodniczki, którzy będą reprezentować Poznań w finałach wojewódzkich. Tabele z wynikami znajdziecie poniżej:

Wyniki kobiet

Wyniki mężczyzn

Zobacz także: Nastolatek z Zielonej Góry wśród elitarnego grona mówców w Brazylii
konrad-puchalski_finalista-ef-challenge-2016

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *