Pierwsza Interdyscyplinarna Konferencja Samorządów Uczniowskich

Share

Samorząd V Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Asnyka w Szczecinie z dumą ogłasza, że w dniach 23-25 listopada stanie się miejscem niezwykłym. Ośrodkiem szkolnej samorządności całego kraju. Skupiskiem najtęższych umysłów szkół średnich w Polsce. W skrócie – organizatorem pierwszej Interdyscyplinarnej Konferencji Samorządów Uczniowskich.

logo3Pod patronatem Uniwersytetu Szczecińskiego, marszałka Olgierda Geblewicza, Ministerstwa Edukacji Narodowej, a także dzięki wsparciu Urzędu Miasta Szczecina i Zarządu Morskich Portów Szczecin-Świnoujście, uczniowie V LO organizują wydarzenie wprost unikalne. Spotkanie, które ma – zaczynając od szkolnych samorządowców – przekonać młode pokolenie, że będzie kiedyś kreować przyszłość i musi być na to gotowe.

Widząc ogromne możliwości nie tylko w sferze samorządowej, opracowany został kompleksowy program Konferencji. Trudno było przeoczyć taką okazję na promocję miasta – uczestnicy wezmą udział w porywającej grze miejskiej na terenie Śródmieścia, wysłuchają wykładów na sali obrad Sejmiku wojewódzkiego czy też będą doskonalić umiejętność pracy zespołowej podczas wizyty w V LO. Skąd w ogóle sam pomysł? Otóż uczniowie V LO gorąco wierzą, że „świat, który nas otacza, wcale nie został stworzony przez mądrzejszych od nas”, a Konferencja to okazja, żeby przekonać o tym szerszą publikę.

Jeśli hasło „Przyszłość to Wy” jeszcze Was nie przekonuje albo nurtują Was jakiekolwiek pytania, pozostaje nam tylko jedna odpowiedź. Zapraszamy na stronę Konferencji:  xu2k16.wordpress.com

xu2k16-konferencja-samorzadow-uczniowskich

Kuba Wołoszański, V LO w Szczecinie

Zobacz także: Nastolatek z Zielonej Góry w elitarnym gronie mówców w Brazylii
konrad-puchalski_finalista-ef-challenge-2016

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *