Objęliśmy patronatem medialnym targi edukacyjne vocatium

Share

Mamy przyjemność poinformować, że Gazeta Międzyszkolna objęła patronatem medialnym targi edukacyjne vocatium, które odbędą się w Szczecinie w dniach 4-5 kwietnia 2017r w hali Azoty Arena. Oznacza to, że będziemy informować Was na bieżąco o wszystkich wydarzeniach powiązanych z tymi targami.

Gdy na początku roku szkolnego podjęliśmy decyzję o tym, aby objąć patronatem medialnym najważniejsze wydarzenia edukacyjne w regionie, niemal od razu skupiliśmy się na Targach Edukacyjno-Zawodowych vocatium. Przekonały nas bardzo pozytywne opinie uczestników poprzedniej edycji, doskonała oprawa targów oraz niespotykany nigdzie indziej model spotkań indywidualnych.

Dlaczego targi edukacyjne vocatium są tak wyjątkowe?

Oprócz tego, że na targach znajdziecie stoiska najważniejszych uczelni, szkół policealnych i pracodawców z regionu, macie także możliwość wcześniejszego umówienia się na spotkanie na danym stoisku. Dzięki temu możecie szczegółowo poznać propozycje danej uczelni lub firmy, zadać pytania w spokojnej atmosferze i nawiązać przydatne w przyszłości relacje.

Celem targów jest dostarczenie Wam usług doradczych na najwyższym poziomie. Dzięki nim możecie na spokojnie zweryfikować swoje plany i przekonania odnośnie tego, jaki kierunek rozwoju wybrać. Jak pisaliśmy już wcześniej, większość młodych ludzi już na wczesnym etapie edukacji podejmuje decyzje odnośnie swojego rozwoju. Dlatego to wydarzenie przeznaczone jest nie tylko dla maturzystów, ale także dla młodszych roczników, które także zastanawiają się nad tym, jakie studia wybrać, jaką ścieżką rozwoju podążać.

Wśród wystawców znajdziecie uczelnie publiczne i niepubliczne prezentujące ofertę studiów, szkoły policealne, polskie i zagraniczne przedsiębiorstwa przedstawiające oferty pracy, staży i praktyk, a także instytucje doradztwa zawodowego. Dla wystawców targi edukacyjne vocatium to okazja, aby znaleźć najlepszych kandydatów do pracy, na praktyki i staże oraz najciekawszych studentów, ale przede wszystkim wyłowić spośród nich młode talenty.

Możliwość spotkania nie tylko z uczelniami i szkołami policealnymi, ale także z pracodawcami pozawala na zaczerpnięcie cennych informacji na temat umiejętności, wiedzy i wykształcenia niezbędnego do podjęcia pracy w wymarzonym zawodzie.

Targi edukacyjno-zawodowe vocatium Szczecin 2016 w liczbach:

Statystyki zeszłorocznej edycji wypadają imponująco. Wystawiło się około czterdziestu firm i instytucji, przyjmując ponad 2000 uczniów na niemal 5000 indywidualnych spotkań.

Poniżej prezentujemy podstawowe dane ze strony organizatora:

  • 157 prezentacji przedtargowych w szkołach ponadgimnazjalnych w Szczecinie i w okolicach
  • 2.271 zarejestrowanych uczniów, ponad 4.730 umówionych rozmów doradczych
  • około 300 niezarejestrowanych zwiedzających
  • 33 zespoły szkół biorące udział w targach

Więcej ciekawych informacji znajdziecie na stronie organizatora:

targi-edukacyjne-vocatium-logo

Czytaj także: 5 rzeczy, których nie wiedziałeś o Szczecinie
Szczecin ciekawostki

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *