Aktualności ze szkół z Poznania – wrzesień

Share

Początek roku nie oznacza, że w szkołach nic się nie dzieje. Wakacje również były pełne ekscytujących wydarzeń i obfitowały w Wasze sukcesy!

Dużo się dzieje w Dziewiątce

Zacznijmy od tego, że Mikołaj Słomiński z klasy 3C został Mistrzem Europy! Nie lada wyczyn. Złoty medal zdobył na Mistrzostwach Świata redukcyjnych modeli pływających. W połowie września uczniów IX LO odwiedzą partnerzy i partnerki z wymiany polsko-niemieckiej. Na uwagę zasługuje również fakt, że film „Życie w liceum – oczekiwania vs rzeczywistość” zrealizowany przez klasę 2a (dzisiaj 3a) cieszy się dużą popularnością na Youtube. Do tej pory zebrał już ponad 300 000 wyświetleń. Filmik można zobaczyć poniżej. Warto obejrzeć do końca, aby zobaczyć jak w rzeczywistości wygląda uczenie się w domu…

Wycieczki

Uczniowie V LO (które chwali się na swojej stronie 100% zdawalnością na maturze – gratulujemy!) wyjadą wkrótce na wymianę z Hannoverem. Natomiast na wycieczkę integracyjną wyjechali m.in. uczniowie z Publicznego Liceum KSW oraz Marcinka. Z pewnością wielu z Was również brało udział w podobnych wyjazdach. Zachęcamy do napisania relacji z wycieczki i przesłania na adres redakcja@gazetamiedzyszkolna.pl – najciekawsze teksty opublikujemy!

Osiągnięcia

Trzeciego września w Muzeum Narodowym w ramach akcji Narodowe Czytanie uczniowie klas teatralnych z XXV LO czytali powieść Henryka Sienkiewicza „Quo Vadis”.

Julia Elzanowska z klasy Columbus 2 w I LO została Mistrzynią Polski Juniorów we Wszechstronnym Konkursie Konia Wierzchowego. Dzięki temu wynikowi będzie reprezentowała Polskę podczas Mistrzostw Europy w Montelibretti we Włoszech.

Również w wakacje 09.07.16 Mateusz Bonisławski z k. II CL i Wiktor Starosta z k. II BW z ZSZ im. Joahima Lelewela zdobyli dla swojej szkoły pierwsze miejsce w konkursie wiedzy o NATO w ramach imprezy o wdzięcznej nazwie „Dni NATO – Poznań Razem z NATO”.

Jeśli uważasz, że zabrakło jakiejś ważnej informacji, to napisz do nas! Newsy czerpiemy głównie ze stron szkół i Facebooka, i z pewnością nie jesteśmy w stanie wyłapać wszystkich fajnych rzeczy. Dlatego czekamy na Wasze maile pod adresem redakcja@gazetamiedzyszkolna.pl

[ad name=”HTML”]

Share

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *