Wielki wyścig modeli samochodów EKO RC Tamiya – Mistrzostwa Polski w Goleniowie

Szkolne Mistrzostwa Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya
Share

W najbliższą sobotę, 19 marca 2016r. w Goleniowie na hali Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Niepodległości 1 odbędą się pierwsze Szkolne Mistrzostwa Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya. Wezmą w nich udział zespoły uczniowskie z 16 szkół. 

Zespoły uczniów zostały wcześniej zaopatrzone w zdalnie sterowane modele samochodów w skali 1:10 na podwoziu Tamyia TT01 z hybrydowym źródłem energii wykorzystującym technologie wodorowe oraz zasilanie elektryczne. Wszystkie szkoły uczestniczące w Mistrzostwach brały wcześniej udział w „Projekcie Współpracy Ponadnarodowej Zielona Energia w Szkołach”, w ramach którego otrzymały modele.


reklama

Jak czytamy na stronie organizatora: „Mistrzostwa, które odbędą się w Goleniowie będą polskimi eliminacjami do międzynarodowych zawodów 24h de Saint Jo. Zwycięzca Szkolnych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya weźmie udział w wyścigu zaplanowanym w dniach 29-30 kwietnia 2016 r. we Francji (www.24hdestjo.com).

Wyścig 24h de Saint Jo to wyścig zdalnie sterowanych modeli samochodów w skali 1:10, który trwa 24 godz. przez co nawiązuje do słynnego wyścigu samochodowego i motocyklowego 24h Le Mans, który odbywa się od 1923 r.”

Organizatorami Szkolnych Mistrzostw Polski Modeli Samochodów EKO RC Tamiya są: Zespół Szkół nr 1 w Goleniowie oraz DC Edukacja Sp. z o.o.

Wstęp wolny. Początek imprezy o godzinie 11.

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *