Najlepsi naukowcy w wieku 13-20 lat w naszym regionie!

Share

Festiwal Młodych Naukowców E(x)plory zakończył się galą, na której wręczono wyróżnionym uczestnikom nagrody i dyplomy. Do dalszego etapu konkursu z naszego regionu zakwalifikowało się aż 8 projektów. Ponadto Technopark Pomerania, Urząd Miasta Szczecin i Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego przyznali swoje wyróżnienia.

Zobacz jak wyglądały projekty uczestników TUTAJ.

Uzdolnieni licealiści i gimnazjaliści powalczą w konkursie głównym o prestiż, uznanie środowiska naukowego oraz atrakcyjne stypendia sięgające nawet 10 000zł.

zwycięzcy explory szczecin

Projekty, które zakwalifikowały się do kolejnego etapu:

1. Maciej Hajdamowicz, projekt „Badanie składu powietrza” szkoła: Społeczne Gimnazjum Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim

2. Dominika Pałucka, projekt „Elektroniczny nauczyciel gry na skrzypcach” szkoła: VI LO w Szczecinie

3. Jonathan Spaczyński, Kamil Kaczmarkiewicz, Patryk Golis, projekt „Automatyczny Domowy System Medyczny (ADSM) szkoła: V LO w Słupsku

4. Kamil Flakowicz, Mateusz Chabrowski, Marta Flakowicz „Odpady biodegradowalne jako źródło energii odnawialnej” szkoła: II LO w Słupsku

5. Justyna Kowalczewska „Porównanie metod odnowienia powierzchni pozrębowych sosną zwyczajną Pinus sylvestris na wybranych pozycjach boru świeżego w Nadleśnictwie Wałcz” szkoła: LO św. Marii Magdaleny w Poznaniu

6. Jakub Szewczyk, Grzegorz Uriasz „Opracowanie numerycznych metod raytracingu zakrzywionej czasoprzestrzenii zgodnie z Ogólną Teorią Względności Einsteina” szkoła: II LO w Poznaniu

7. Grzegorz Boroszko, Jakub Kluczewski, Jakub Ptak „Mobilne Przejście dla pieszych” szkoła: II LO w Słupsku

8. Wojciech Janusz Czajkowski „Wpływ ekspozycji w stałym i zmiennym polu magnetycznym na rozwój i behawior muchy plujki Calliphora vomitoria” szkoła: Zespół Szkół Uniwersytetu M. Kopernika w Toruniu

reklama-zak
reklama

Oraz wyróżnienia specjalne od Gospodarzy:

TECHNOPARK POMERANIA

1. Damian Herman, Wojciech Połowniak projekt: „Arduino.NET – cykl zajęć dydaktycznych z zakresu programowania mikrokontrolerów dla szkół średnich i gimnazjalnych” szkoła: Technikum Informatyczne SCI w Szczecinie

2. Daniel Mizerski projekt: „DDraft – protokół optymalizujący sieć” szkoła: Zespół Szkół Elektryczno-Elektronicznych w Szczecinie”

wyróżnieni technopark pomerania explory

URZĄD MIASTA SZCZECIN

1. Karolina Gilek, Jagoda Sikorska projekt „Jedna kropla, a znaczy tak wiele – czy woda na prawdę jest w stanie wpłynąć na nasze zdrowie?” szkoła: IV LO w Szczecinie

wyróżnieni urząd miasta Szczecin explory

URZĄD MARSZAŁKOWSKI WOJEWÓDZTWA ZACHODNIOPOMORSKIEGO

1. Anna Aldona Panecka projekt: „Badanie efektywności biomasy odpadowej” szkoła: Gimnazjum nr 10 w Szczecinie

wyróżnieni marszałem województwa

Zobacz również fotorelację z Festiwalu.
explory szczecin12

Share

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *